Aktualnie w ofercie:
74 hoteli 4757 ofert

Wypoczynek na Dolnym Śląsku

Okres wiosenny i letni to idealna pora na organizowanie wycieczek oraz dłuższych rodzinnych wyjazdów. Wcale nie musimy wyjeżdżać za granicę, aby odpocząć i zwiedzić wyjątkowe miejsca. Wystarczy, że wybierzemy Dolny Śląsk, który słynie z zabytkowych zamków, pięknych ogrodów, górskich widoków, bajkowych parków oraz restauracji ze smaczną kuchnią.

Co warto zwiedzić?
Dolny Śląsk słynie z malowniczego Szlaku Zamków i Pałaców. To idealne miejsce dla miłośników architektury, ponieważ na tak niewielkim terenie znajdziemy 16 zabytkowych obiektów z różnych epok, w tym: pałace oraz zamki. Górskie tereny z pięknymi widokami to również jedna z wielu zalet Dolnego Śląska, dlatego podczas jego zwiedzania warto uwzględnić Błędne Skały, czyli skalne miasto. To zespół bloków skalnych tworzących szlak w postaci labiryntu na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych. Trasa jest bardzo przyjemna i interesująca, dlatego jeśli lubicie podziwiać wytwory matki natury, to warto się tam wybrać. Zwiedzając nie należy zapomnieć o wrocławskim Rynku Głównym, Ratuszu oraz najstarszej części miasta, czyli Ostrowie Tumskim.

Z jakich atrakcji warto skorzystać?
Wybierając się w rejony południowo-zachodniej Polski warto poza zwiedzaniem wygospodarować czas na atrakcje, których na Dolnym Śląsku nie brakuje. Miejscem, które rodzicom oraz dzieciom szczególnie przypadnie do gustu jest Park Bajek w Karpaczu. To właśnie tutaj możemy aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, spacerując alejkami pośród leśnych chatek, w których przedstawiane są bajki przy pomocy ruchomych postaci. Podobnym miejscem jest Park Miniatur w Kłodzku, dzięki któremu w kilka godzin możemy zwiedzić najważniejsze zabytki największych miast Europy. W samym sercu Dolnego Śląska mieści się z kolei oceanarium nazwane Afrykarium, gdyż prezentuje gatunki zwierząt morskich pochodzące z Czarnego Lądu. Zobaczymy tutaj między innymi płaszczki, rekiny, pingwiny, kolorowe rybki oraz krokodyle. Afrykarium znalazło się na liście siedmiu cudów świata zoologicznego, dlatego szczególnie warto je zobaczyć.

Gdzie zjeść?
Kuchnia Dolnego Śląska słynie z tradycyjnych potraw, których przepisy od lat są przekazywane z pokolenia na pokolenie. To tutaj możemy zjeść oryginalne kluski śląskie, zrazy, pierogi ruskie, żurek śląski czy czarne gołąbki. Jeśli jednak jesteśmy smakoszami nieco bardziej nowoczesnych potraw, to warto zajrzeć do przewodnika Gault & Millau Polska, który poleca najlepsze restauracje, między innymi kilkanaście znajdujących się na Dolnym Śląsku.

Planując wiosenne i wakacyjne wyjazdy warto wziąć pod uwagę Dolny Śląsk. Zabytkowe miejsca, wyjątkowe atrakcje, pyszna kuchnia – to wszystko zapewni nam południowo-zachodnia część Polski.Tekst: Biuro Prasowe 38pr.pl

...................................................................................................................................................................................................


Hotele SPA na Dolnym Śląsku - zobacz »