Aktualnie w ofercie:
74 hoteli 4757 ofert

Wyglądaj świeżo i wakacyjnie latem

Lato to ulubiona pora roku większości z nas, czas gdy relaksujemy się przy pięknej pogodzie i więcej odpoczywamy na świeżym powietrzu. To co dla nas jest przyjemnością, dla naszej skóry oznacza mobilizację, ponieważ to właśnie latem jest ona najbardziej wystawiona na oddziaływanie promieni słonecznych i więcej zabiegów pielęgnacyjnych często powodujących podrażnienia.
Jak zatem zadbać o siebie latem?

Skóra
Pamiętaj o piciu wody mineralnej i stosowaniu nawilżających kosmetyków. By zaspokoić codzienne zapotrzebowanie należy wypijać co najmniej od 1,5 do 2 litrów wody. Poprawia ona trawienie, usuwa toksyny i szkodliwe produkty przemiany materii, a przede wszystkim świetnie nawilża skórę.
Podstawowe zabiegi pielęgnacyjne to oczyszczanie skóry następnie aplikowanie codziennie rano i wieczorem porcji odpowiedniego kremu. Wspomaga on działanie naturalnych mechanizmów wiążących wodę w skórze. Kremy zawierają przede wszystkim lipidy i ceramidy uszczelniające komórki naskórka, witaminy oraz wyciągi roślinne. Należy pamiętać także o codziennym zabezpieczeniu skóry twarzy i rąk kremami z faktorami SPF.

Włosy
By chronić włosy musimy zaopatrzyć się w kosmetyki z filtrami. Produkty do stosowania na słońce posiadają zarówno filtry jak i składniki nawilżające, odżywcze i regenerujące (wit. A, B, E, F, H, ceramidy, olejek jojoba czy makadamia). Ważne jest aby nie suszyć włosów bezpośrednio na słońcu, nie wyciskać z nich resztek wody - gdy są mokre, ich łuski się otwierają więc są bardziej narażone na uszkodzenia).

Paznokcie
Podobnie jak włosy, paznokcie zbudowane są z włóknistego białka zwanego keratyną. Negatywnie wpływającymi czynnikami zewnętrznymi są: wilgoć, wysoka temperatura, silne slońce, wiatr. Warto więc zaopatrzyć się w kremy ochronne i odżywiające skórę i paznokcie. Możemy pomóc paznokciom również domowymi sposobami. Olejek rycynowy poprawia wygląd, a oliwa z oliwek z cytryną nawilża i rozjaśnia płytkę paznokciową.

Lato to taki czas w roku, gdy odkrywamy dużo ciała, dlatego chcemy aby nasza skóra była nieskazitelna. Zadbaj o to, aby letnią porą wyglądać świeżo i wakacyjnie. A resztę zrobi słońce - doda energii i poprawi nastrój.

Częściowe źródło: Marena SPA
...................................................................................................................................................................................................

Pakiety na Lato SPA - zobacz »