Aktualnie w ofercie:
74 hoteli 4757 ofert

Sposoby na upalne dni

Lato i wakacje to czas, gdy musimy być przygotowani się na fale upałów. Jak sobie z nimi radzić? Poniżej kilka porad, dzięki którym upalne dni będą mniej dokuczliwe.
 
1. Pij więcej wody!
Lekarze często powtarzają, że należy pić 1,5 litra wody dziennie, a w upalne dni nawet 3 litry, jednak wiele osób i tak nie stosuje się do tych zaleceń. Przypominamy więc - duża ilość wypitych płynów to podczas upałów absolutna konieczność! Najzdrowsza jest woda niegazowana i wysoko mineralizowana.

2. Jedz lody!
Lody przynoszą ochłodzenie, bo gdy je jemy, przechodzą przez układ pokarmowy, a organizm się chłodzi. Jednak zbyt duże ilości w taki upał mogą zakończyć się bólem gardła, a nawet anginą.

3. Zasłaniaj okna!
Przy wysokich temperaturach najlepiej szczelnie zasłonić okna w domu. Słońce, które świeci przez okno, nagrzewa podłogę i meble w mieszkaniu. Przez to jeszcze długo po zmroku możemy mieć zaduch w domu. Idealne rozwiązanie to uchylone, ale zasłonięte okna.

4. Klimatyzacja – tylko rozsądnie!
Chłodne powietrze z klimatyzacji jest bardzo przyjemne, jednak nie wolno z nim przesadzać. Gdy za oknem 30 stopni, nie nastawiajmy klimatyzacji na mniej niż 25 stopni. W przeciwnym wypadku czeka nas szok termiczny i przeziębienie.

5. Chroń dzieci!
Najlepiej jakby w żar najmłodsi domownicy zostali w domu. Gdy to niemożliwe, dziecko koniecznie musi mieć czapkę na głowie, bo ją najłatwiej przegrzać, a to jest bardzo groźne. Ważne jest też, by dziecko bardzo dużo piło i jak najczęściej przebywało w cieniu albo w przydomowym baseniku.

6.Noś lekkie ubrania!
Dla własnego komfortu i higieny powinniśmy ubierać lekkie stroje ponieważ w upały łatwo się pocimy. Przewiewne sukienki i sandały to idealny wybór na upalny dzień. Jednak nie każdy z nas może pozwolić sobie na taki strój na co dzień.

7. Kremy z filtrem!
Opalenizna jest piękna, ale tylko wtedy, kiedy jest zdrowa, dlatego zażywaj słońca z umiarem! Na pierwsze silne promienie słoneczne przygotuj krem z mocnym filtrem, np. 30. Pamiętaj także, by smarować się na 15 minut przed wyjściem na słońce!

Źródło: Hotel Cesarskie Ogrody
...................................................................................................................................................................................................

Pakiety na Lato SPA - zobacz »