Aktualnie w ofercie:
78 hoteli 4687 ofert

Pielęgnacja dłoni - odżywienie i gładkość

Zadbane dłonie i paznokcie to wizytówka każdego człowieka, po której najłatwiej odgadnąć wiek zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Zabezpieczenie przed chłodem, wiatrem i gwałtownymi zmianami temperatur to podstawa troski o skórę dłoni zimą. W tym okresie nie wystarczy tylko nosić ciepłe rękawiczki, trzeba sięgnąć po specjalne kosmeceutyki.

Dbajmy o dłonie od najmłodszych lat, aby opóźnić proces starzenia i zapobiec nieestetycznym zmianom na skórze rąk. Także zachowanie na długo sprawności dłoni w dużej mierze zależy od odpowiedniej pielęgnacji.

Budowa
Skóra dłoni różni się znacznie swoją budową od skóry reszty ciała. Ma bardzo cienką tkankę podskórną, która niedostatecznie chroni przed urazami mechanicznymi. Pozbawiona jest też prawie całkowicie gruczołów łojowych, co redukuje wydzielanie sebum. Za to znajduje się w niej wiele gruczołów potowych, które zwiększają utratę wody. Ta specyficzna budowa powoduje, że skóra dłoni jest bardzo delikatna.

ZABIEG PARAFINOWY NA DŁONIE
Zabieg parafinowy to świetne rozwiązanie problemu dyskomfortu skóry podczas jesiennych i zimowych chłodów, ale nie tylko. Zabiegi parafinowe możemy z powodzeniem stosować cały rok. Przesuszona i zniszczona warunkami atmosferycznymi skóra zawsze wymaga dodatkowej pielęgnacji.
Parafina nie tylko poprawia wygląd dłoni, a także stóp, ale i przywraca komfort i estetykę paznokciom. Poprawia także krążenie i pozytywnie wpływa na kości i stawy dłoni i stóp – tak więc jej działanie ogólnie poprawia stan i estetykę dłoni.
 
JAK TO DZIAŁA?
Nałożona na skórę dłoni parafina pokrywa dokładnie jej powierzchnie. Pod maseczką temperatura podnosi się o 1-2 stopnie, co powoduje pobudzenie gruczołów potowych. Ciepło i wilgoć nie wydostaje się na zewnątrz – pozwala na utrzymanie odpowiedniej ilości wody w naskórku.
Wysoka temperatura zabiegu ma swoje uzasadnienie. Ciepło rozszerza pory skóry, przez co zwiększa wchłanianie i intensywność działania substancji pielęgnacyjnych. Ciepła parafinowa kąpiel skutecznie rozgrzewa dłonie i stopy, rozluźnia spięte mięśnie.
W pierwszym kroku wykonuje się peeling skóry dłoni dla usunięcia martwego naskórka. Następnie wmasowuje się w skórę mleczko lub inny kosmetyk pielęgnacyjny. W odpowiednim naczyniu podgrzewa się parafinę i zanurza całe dłonie. Dla zadowalającego efektu palce dłoni powinny być w mirę możliwości rozchylone. Następnie dla utrzymania ciepła nakłada się odpowiednie rękawiczki. Zaleca się zastosowanie dwóch par (najpierw foliowe, a następnie rękawiczki frote). Dłonie pozostawiamy otulone parafiną na około 15 – 20 minut.
 
Efekty zabiegu:
• pomaga obniżyć ból ciała,
• rozluźnia zmęczone mięśnie,
• nawilża skórę, dzięki czemu staje się ona miękka i gładka.

Przy odpowiedniej pielęgnacji dłoni problematyczna skóra stanie się odżywiona zdrowa i gładka. Manicure dopełni efekt pięknych rąk.

Źródło: Villa Hoff

...................................................................................................................................................................................................

Więcej informacji o SPA i ofercie Hotelu - Villa Hoff - zobacz »