Aktualnie w ofercie:
74 hoteli 4757 ofert

Apiterapia i zabiegi miodem w nowoczesnym SPA

Innowacyjne SPA w Górach Sowich promuje Apiterapię
Apiterapia - metoda leczenia i pielęgnacji miodem ma długie tradycje i jest coraz bardziej promowana. Dębowy HOTEL|EVENT|SPA i znajdujące się w nim SPA to pierwsze w Polsce miejsce, które kompleksowo wykorzystuje właściwości miodu i produktów pszczelich w pielęgnacji ciała i w profilaktyce zdrowotnej. Kompleks powstał w dawnym pałacu, malowniczo położonym w okolicy Gór Sowich i jest świetnym miejscem zarówno na wakacyjny pobyt, jak i na weekendowy relaksacyjny wypad.

Dobroczynne działanie miodu
Nie od dziś wiadomo, że miód ma wiele cennych właściwości i świetnie wpływa na nasze zdrowie. Nie raz stosowaliśmy go przy grypie czy zapaleniu gardła jako naturalne wspomaganie leczenia. Warto sięgać po niego codziennie, gdyż działa wzmacniająco na organizm, poprawia samopoczucie, wspomaga pracę mózgu i dodaje energii. Miód i pyłek pszczeli wykorzystywane są również w pielęgnacji. Już nasze babki wiedziały, że stosowane na ciało czy włosy działają nawilżająco i odżywczo. Dziś w wielu drogeryjnych czy coraz modniejszych naturalnych kosmetykach znajdziemy produkty pszczele. Apiterapia wywodzi się z medycyny ludowej i posługiwano się nią już w starożytnym Egipcie. Dziś wiemy, że terapia miodem może mieć zbawienny wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale również na urodę. Pielęgnacja ciała z wykorzystaniem produktów pszczelich działa silnie nawilżająco, wygładzająco, przeciwzmarszczkowo i ujędrniająco, a nawet antybakteryjnie. Wszystko dzięki witaminom, minerałom i enzymom zawartym w miodzie. Zabiegi z jego użyciem można wykonać samodzielnie w domowym zaciszu, ale warto też spróbować profesjonalnej Apiterapii w SPA.

Apiterapia i zabiegi miodem w nowoczesnym SPA
Dębowy HOTEL|EVENT|SPA położony jest w okolicy Gór Sowich - regionie, który znany jest z produkcji świetnej jakości miodu. Stało się to inspiracją do stworzenia luksusowego SPA, którego podstawą jest właśnie Apiterapia. Zabiegi pielęgnacyjne z wykorzystaniem nie tylko produktów pszczelich, ale także dobroczynnych glinek, soli, czekolady, mleka czy ziół zostały połączone z sauną, co wpływa zbawiennie zarówno na ciało, jak i na zmysły. SPA zostało podzielone na kilka funkcjonalnych stref. Apitarium to wyjątkowa łaźnia, gdzie wykonywane są odżywcze okłady i peelingi, kąpiele parowe z aromaterapią oraz kąpiele stóp. W salonie TOUCHSense wykonywane są relaksujące masaże oraz pielęgnacyjne zabiegi na twarz i ciało. AQUAsense to strefa kąpieli i regeneracji po zabiegach i saunie. Świetnym uzupełnieniem jest Apiteka - strefa warsztatów, szkoleń i degustacji. W niedalekiej przyszłości w Dębowy HOTEL|EVENT|SPA powstanie również Apiforium z sauną eventową i wypoczywalnią w aromacie lasu oraz zewnętrzny biostaw kąpielowy.

Szeroka gama zabiegów pielęgnacyjno-relaksacyjnych, z których możemy skorzystać podczas pobytu w hotelu to świetny sposób na chwilę wytchnienia od codziennych spraw, a także na miłe spędzenie czasu we dwoje. Wszystkie rytuały oparte są na pobycie w aromatycznej łaźni, masażach z wykorzystaniem naturalnych składników, odżywczej kąpieli oraz chwili wytchnienia w strefie wypoczynku. Do wyboru są zabiegi regeneracyjne, detoksykujące, wzmacniające czy antycellulitowe. Ten ostatni dla przykładu złożony jest z pobudzającego peelingu solno-miodowego, masażu antycellulitowego miodem w połączeniu z bańką chińską oraz kąpieli w algach i soli. Wszystkie terapeutyczne rytuały odbywają się w niezwykłej atmosferze, którą tworzą specjalnie dobrane aromaty oraz delikatne światło naturalnych świec z wosku pszczelego.

Pobyt w Dębowy HOTEL|EVENT|SPA to uczta dla ciała i zmysłów. Połączenie wyjątkowego otoczenia, wspaniałej oferty pokoi i apartamentów oraz zbawiennej dla zdrowia i urody Apiterapii sprawia, że to miejsce idealne na relaksujący pobyt z dala od zgiełku miasta dla każdego.


Źródło: Dębowy HOTEL|EVENT|SPA

...................................................................................................................................................................................................

Więcej informacji o ofercie - Dębowy HOTEL|EVENT|SPA - zobacz »